Wybierz język: PL

NASZA SZKOŁA

ZESPÓŁ SZKÓŁ

OBIEKTY i PRACOWNIE

DO POBRANIA

GALERIA

ARCHIWUM

Co słychać w Przedszkolu w Górznie ?

Nawigacja: Home / Co słychać w Przedszkolu w Górznie ?

        Dnia 19 lutego 2016 r. przedszkolaki miały możliwość obejrzeć występy cyrku "Szok". Były tresowane zwierzęta (pieski, gołębie, węże), popisy żonglera, dmuchane stwory i świetna zabawa. Swoje zadowolenie dzieci wyraziły głośnym spontanicznym śmiechem i oklaskami.

        Dnia 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet i Dziewczynek. Nauczyciele przeprowadzili zabawne konkursy, koledzy z grup wręczyli upominki od Rady Rodziców oraz własnoręcznie wykonane laurki. Chłopcy odśpiewali tradycyjne "Sto lat" i złożyli dziewczynkom życzenia. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki związane z tym dniem. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy w tym dniu pamiętali o paniach – z  przedszkola.                                                                                           
        10 marca fotograf robił przedszkolakom pamiątkowe zdjęcia.

        Od 7 do 11 marca w związku z tygodniem poświęconym zdrowemu odżywianiu, dzieci zapoznały się z zasadami zdrowego odżywiania, układały piramidę żywieniową, uczyły się piosenek i rymowanek związanych z tą tematyką. 11 marca dzieci z grup "Jeżyki" i "Kicusie" wykonały w grupach sałatki owocowo - warzywne, które następnie degustowały.                                                                               
        W tygodniu poświęconym zawodom rodziców dzieci brały udział w wycieczkach do zakładu fryzjerskiego, do zakładu krawieckiego, do ośrodka zdrowia, do sklepu spożywczego oraz na posterunek policji. Pracownicy tych instytucji i zakładów w przystępny sposób przybliżyli dzieciom charakter pracy w danym zawodzie. Serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.                                                                                                            
        Dnia 18 marca odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z grupy "Kicusie". Goście mogli zaobserwować swoje pociechy podczas wspólnej zabawy i pracy. Tematem zajęć były "Zwiastuny wiosny" .   Po zajęciu odbyło się spotkanie wychowawcy z rodzicami. Przy tej okazji nauczyciel przypomniał o terminach składania wniosków do przedszkola na rok 2016/2017.                                                                            
        21 marca, jak nakazuje tradycja wszystkie grupy, barwnym korowodem, przy dźwiękach instrumentów, udały się z przygotowanymi wcześniej marzannami na plac przy szkole, aby ostatecznie rozprawić się z zimą. Paleniu marzanny towarzyszyły okrzyki żegnające zimę i witające wiosnę.                                                                
       
        23 marca każda z grup zorganizowała wystawę wielkanocną. Dzieci wspólnie z nauczycielami wykonały kurczaczki, koszyczki, zajączki, pisanki wielkanocne oraz kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców.              
   
        Dzień 1 kwietnia, zgodnie z tradycją był w przedszkolu dniem wesołych żartów i zabaw. Niektóre z dzieci przyszły do przedszkola zabawnie przebrane. Panie robiły dzieciom różne żarty np. zamieniały się pracą w grupach. Dzieci chociaż zdziwione, zaskoczone i rozbawione nie pozostawały nauczycielom dłużne. Był to bardzo wesoły dzień.          
       
        Dnia 8 kwietnia dzieci z grup "Kicusie" i "Krasale" jadą do Brodnicy na przedstawienie teatralne pt. "W tajemniczej krainie krasnali". Mamy zamiar również wspaniale się bawić.


WAŻNE LINKIWszelkie prawa zastrzeżone, kopiowanie materiałów zawartych na stronie bez uprzedniej zgody właściciela jest zabronione.
Administrator serwisu: Brodnica - portal eBrodnica.pl / Na silniku windu.org